اندازگیری دور حروف

امتیاز دهید
اندازه گیری دور حرف
یکی از مهم ترین کارها برای قیمت دادن به مشتری برای حروف برجسته و حروف نئون پلاستیک انجام می شود ، متراژ دور حروف است . یکی از ابتدایی ترین کارهایی برای رسیدن به جواب است روش سنتی و قدیمی است . در روش قدیمی استادکار برای پیدا کردن متراژ حروف ، دور حروف را با یک ریسمان با دست اندازه گیری می شود . ولی یه نکته مهم سختی کار و دقیق نبودن کار و انجام این کار پس از انجام پروژه انجام شود و برای برآورد هزینه و پروژه هایی که در زمان برآورد هزینه است نمی توان از این روش استفاده کرد . برای راحتی کار شما می توان در زمان طراحی نیز متراژ کار را بدست آورد . برای این کار می توان از دو روش متداول استفاده کرد . یکی از روش کرل که من در این مقاله این روش را برای شما توضیح می دهم و دیگری روش ارت کم می باشد . روش ارت کم را در مقاله بعدی به خدمت شما توضیح می دهم .
در روش آرت کم شما توانایی چیدن کارها را در یک شیت مشخص را هم دارید و می توانید مقدار پلاستیک مصرفی را نیز محاسبه نمایید . 
اندازه گیری دور حروف توسط کرل : 
ابتدا برنامه کرل را باز کنید . من در اینجا از کرل 17 استفاده می کنم ولی تقریبا در ورژن های جدید از همین روش استفاده می شود . 
عکس شماره 1 : کار را در برنامه کرل باز می کنیم 
عکس شماره 2 : پروژه ای را که می خواهیم اندازه گیری حروف را برای آن انجام دهیم وارد برنامه می کنیم . و حروف را به سایزی که می خواهیم به  صورت واقعی انجام شود را سایز شود . نکته بسیار مهم : فایلی را که می خواهیم اندازه متراژ دور حروف آنرا بدست بیاوریم حتما به صورت ولد شده باشد و نباید به صورت فونت و عکس و ... باشد . برای ولد کردن همه فونت را با ابزار سلکت انتخاب می کنیم و بعد به آدرس در عکس 3 می رویم و فونت را ولد می کنیم .  
عکس شماره 3 : 

بعد از این کار به آدرس عکس شماره 4 می رویم و ابجکت پراپرتی را روشن می کنیم . بعد از روشن کردن ابجکت پراپرتی ، علامت شماره چهارمی از چپ که علامت منحنی شکل دارد را روشن می کنیم . اطلاعات آن جواب سوال شما می باشد . لنت اف کرو همان متراژ حروف می باشد که شما به آن احتیاج دارید . 
موفق باشید .
 

نظر شما :

ارسال نظر

نظرات :

بیتا کیانی : سلام خیلی وقت بود دنبال یه همچین مطلبی میگشتم ممنونم از شما

مقالات مرتبط :

اندازگیری دور حروف

چاپ و برش استیکر

اندازگیری دور حروف

مقالات و دروس

به خبرنامه ما بپیوندید

   
   
عضویت
پیام تستی برای وبساز